Türk Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Türk Forum

Forumumuz tamamen türkiye foruma sahiptir ve her hakkı saklıdır

"Resmen ayrımcılık"

dedektif
    dedektif
    Admin

"Resmen ayrımcılık" Empty "Resmen ayrımcılık"

Mesaj  dedektif C.tesi Nis. 25, 2009 1:32 pm

"Resmen ayrımcılık"
    Cemil Çiçek'in "DTP Ermenistan sınırına dayandı" sözlerine CHP'den tepki

02.04.2009 18:48
    CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in 'DTP Ermeni sınırına dayandı' açıklamalarının resmen ayrımcılık olduğunu söyledi. Okay, "Laf büyükelçi değil ki geri çekesin. Bundan sonrasını telafi edemez" dedi.

Okay, Cemil Çiçek gibi deneyimli bir siyaset adamının böyle bir açıklamada bulunmasını şaşkınlıkla izlediğini ifade etti. Bunun, klasik bir AK Parti anlayışının yansıması olduğunu ifade eden Okay, AK Parti anlayışının temelinde 'biz ve ötekiler' yaklaşımının bulunduğunu öne sürdü. DTP'nin kazanlığı belediyelerle ilgili bu partiyi zan altında bırakacak böyle bir yaklaşımın resmen ayrımcılık olduğunu ifade eden Okay şunları söyledi: "Türkiye'nin kara sınırında birçok komşusu vardır. Bulgaristan da, Yunanistan da Türkiye'ye komşudur. Sayın Çiçek'in açıklamaları siyasi üslup olarak hiç yakışık almamıştır. Sanıyorum sayın Çiçek bir düzeltme açıklamasında bulunacaktır. Ancak laf büyükelçi değil ki geri çekesin. Laf çıkmıştır. Bundan sonrasını telafi edemez. Ayrımcılık ve dışlamayı ifade eden bir üslup sayın Çiçek'e yakışmadı."

"KAPININ DIŞINA KOYARIM"

Okay, Başbakan Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu'nda tüm bakanların sözlü istifalarını verdiği yönündeki habere gösterdiği tepkiyle ilgili bir soru üzerine Erdoğan'ın bakanları kendi personeli gibi gördüğünü ifade etti. 'Kapının dışına koyarım' şeklinde bir üslup olamayacağını ifade eden Okay, bunun, bir işverenin yanında çalıştırdığı işçilere bile söylememesi gereken bir söz olduğunu belirtti. Bu üslubun siyasi nezaketten yoksun olduğunu ifade eden Okay, bu sözlere muhatap olan bakanların konumlarını yeniden gözden geçirmeleri gerektiğini söyledi. Okay, "Bu 6 bakan, o tehditkar üsluptan sonra 'ben söyledim, beni kovamazsın ben istifa ediyorum' diyebilmelidir. Bakanların şamaroğlanı olmaması lazım" değerlendirmesinde bulundu.

İHA

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 1:58 am