Türk Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Türk Forum

Forumumuz tamamen türkiye foruma sahiptir ve her hakkı saklıdır

Müjdat Gezen'in kovduğu oyuncular kim?

dedektif
    dedektif
    Admin

Müjdat Gezen'in kovduğu oyuncular kim? Empty Müjdat Gezen'in kovduğu oyuncular kim?

Mesaj  dedektif Paz Nis. 26, 2009 7:09 am

Özgü Namal, Özge Özberk ve Evrim Akın’dan sonra Mine Tugay’ın da Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden kovulduktan sonra ödüller kazanması üzerine gözler, Gezen’e çevrildi. Tiyatro’nun duayeni Müjdat Gezen, okulundan kovulan öğrencileriyle ilgili ilk kez Vatan’a konuştu:

“Bu çocukların hepsi bizim deneme sınıfımızdaydı. Biz onları yetenekli oldukları için bu sınıfa aldık. Onların tek sorunu disiplinle ilgiliydi. Bizim okulumuz ücretsiz bir okul. Kimseden para pul almıyoruz. Bunun karşılığında da öğrencilerden bizim disiplin kurallarımıza uymalarını bekliyoruz. Derslere gelmedikleri, devamsızlıklar yapmaya başladıkları zaman da okulla ilişiklerini kesiyoruz. Bu öğrencilerinde öyle oldu. Ama görüyorum ki bu kararımız onları hırslandırmış.

Ders aldılar!

Fena mı olmuş hepsi daha iyi okullardan mezun olmuş. Bu isimler artık oyunculuğun ciddiyetle yapılması gerektiğini öğrendi. Biz bu öğrencileri 20 kişilik jüri ile seçtik. Bu jürinin içinde Göksel Kortay ve rahmetli Savaş Dinçel de vardı. Benim 30 yıllık hocalık hayatımda ben de yanılabilirim.

Oyunculukta en önemli birinci şey yetenek, ikinci eğitim, üçüncü disiplindir. Çok yeteneklisindir ama disiplininin yoksa bunun hiçbir faydası yoktur. Mesela bizim okulda çok yetenekli bir çocuğun da disiplinsizliğinden dolayı okulla ilişiğini kestik. Devamsızlıktan dolayı sınıfta kaldı. Bu çocuğun adı Diren Polatoğulları. Bu yıl iki tane ödül aldı.”

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 3:18 pm