Türk Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Türk Forum

Forumumuz tamamen türkiye foruma sahiptir ve her hakkı saklıdır

Kredi ile resim sergisi açtı

dedektif
    dedektif
    Admin

Kredi ile resim sergisi açtı Empty Kredi ile resim sergisi açtı

Mesaj  dedektif Paz Nis. 26, 2009 7:11 am

Kahramanmaraş'ta geçimini yaptığı resimleri satarak sağlayan 9 çocuk babası Ahmet Gözcü, sosyal yardımlaşma ve dayanışma fonundan 2 bin TL kredi alarak sergi açtı.

Kahramanmaraş'ın merkeze bağlı Dereboğazı köyünde yaşayan ve yaptığı resimleri satarak geçimini sürdürmeye çalışan 9 çocuk babası Ahmet Gözcü'ye Vali Mehmet Niyazi Tanılır destek verdi. Geçtiğimiz yıl Dereboğazı ziyaretinde tanıştığı Gözcü'nün eserlerini beğenen Tanılır, Gözcü'ye çalışmalarını sürdürmesi için atölye sözü verdi.

Gözcü de, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonundan aldığı 2 bin TL'lik kredi ile 60 eserinin bulunduğu sergiyi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde sanatseverlerle buluşturdu.

Asıl işi oyma işçiliği olan ancak küçük yaşlardan bu yana büyük bir ilgi gösterdiği resim sanatını geçim aracı haline getiren Gözcü'nün doğa ve kurtuluş konulu eserleri büyük ilgi gördü.

Resim yapmayı çok sevdiğini söyleyen Gözcü, ''küçüklüğümden bu yana resim yapıyorum. 12 yıldır da yağlı boya çalışıyorum ve şu ana kadar 2-3 bin civarında resim yaptım. Resimler köye gelen ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Ben de bu resimleri satarak geçimi sağlıyorum''dedi.

Gözcü, bundan sonra 3 ayda bir farklı yerlerde sergi açacağını sözlerine ekledi.

AA

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 6:33 am