Türk Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Türk Forum

Forumumuz tamamen türkiye foruma sahiptir ve her hakkı saklıdır

Beyin ve Bedeninizi Barıştırın!!

dedektif
    dedektif
    Admin

Beyin ve Bedeninizi Barıştırın!! Empty Beyin ve Bedeninizi Barıştırın!!

Mesaj  dedektif C.tesi Nis. 25, 2009 7:54 am

Tüm mevsimler güzeldir, bu sizin bedensel ve zihinsel algılamanıza bağlı. Hayatta mutlu olacağım demenize bağlı, yaşamı sevmenize bağlı...

Fakat bahar yaşama ait doğurganlığı ile farklı gelir. Güzel soluğuyla ve güzel kokularıyla bir şeyler doğmaktadır. Kendine ait o güzellikler içinde ve görebilip hissedebiliyorsanız bunları size sunmaktadır. Size ikram etmektedir. Çünkü siz doğanın bir parçası iseniz bilin ki doğa da sizin bir parçanızdır.
    Tanrının hediyesidir. O güzel ambalajının içinde size ve tüm canlılara sunduğu...
    Bir tohumun çiçek açması, bir ağacın yapraklarının çiçekle donanması, yaşamda yeni bir soluktur. Toprağın kıpır kıpır hale gelmesi güzel bir merhabadır dünyaya. Daha bir güzel uyanır insanlar doğanın bu düğününe.
    Hepiniz davetlisiniz bu güzel düğün sofrasına. Hasta da olsanız, sağlıklı da olsanız. Hastalar için bir umuttur, bir müjdedir. Bahar yaşama bağlanmak için sağlam bir bağdır yeşil örgülerle örülmüş.
    Doğa sizi sağlığa çağırmaktadır. “Bak ben neler yapıyorum” demektedir. Yeniden doğduğunu müjdelemektedir bağıra bağıra...

Yatağından doğrul, sarıl yaşama!
    Hastaya sen de yatağından doğrul, umutla sarıl yaşama demektir. Sen de yeniden doğ, yaşam güzel, üstüne doğan güne de şükret diye söylemektedir sessizce. Güzel kokularını ta yatağın, odanın içine kadar göndermektedir. Kapı aralarından pencerelerinden sızarak sana sunmaktadır. Artık uyan, sağlığa merhaba der usulca fısıldayarak.
    Uyan artık der bahar. Birlikte sağlık, barış ve sevgi şarkıları söyleyelim. Çünkü sağlık kendini iyi hissetmektir aslında. Metabolizmanız değişir, hormonlarınız size tüm desteğini verir... Doğa da vücudunuz da size yardım etmeye başlar.
    Yeter ki siz, “Ben iyi olacağım, sağlığıma döneceğim” deyin. Bahar başucunuzdaki bir şefkatli doktor, şefkatli bir hemşiredir. Kuşların ötüşü de sizin müziğinizdir, doğanın size sunduğu.
    Sağlıkla ilgili umutlarımızın arttığını hissedersiniz, yaşamın ve yaşamanın güzel olduğunu bahar kulağınıza fısıldar bir sevgili gibi...
    Sağlıkla ilgili umutların da yeşerdiği bir mevsimdir bahar, doğanın yeşerdiği gibi. Sevgilerin, duyguların çiçek polenleri gibi dağıldığı, yeniden bir doğumu müjdeler, bir sağlığı müjdeler insanlara.
    Yeniden bir tutunmadır hayata bırakmamacasına. Yeniden sağlığa tutunmadır vazgeçmemecesine.
    Size hüzün vermez öten bir kuş, çiçek açan bir dal, gürül gürül akan bir dere...

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 7:39 am